crkva · Splitsko-dalmatinska županija

Kapelicu posvećenu sv. Gospi, tzv. Gospojicu, u polju nedaleko od Starog Grada, sagradio je u 16. st. vlastelin Petar Dujmičić. U kapelici je slika sv. Marije s ranjenim Isusom, a na oltaru je natpis "Divice pribolesniva, moli za nas" i godina 1891. Triptih je djelo Francesca de Santacroce iz 16. stoljeća.
Suradničke poveznice — partner plaća proviziju, vama cijena ostaje ista.
Wikipedija ↗ · Otvori na interaktivnoj karti → · 🧭 Navigacija