Samostan i crkva Gospe od Milosrđa na Badiji

samostan · Dubrovačko-neretvanska županija 🛡 RST-0049-1962.📜 1450.

Na otoku Badiji, u Pelješkom kanalu, franjevački samostan osnovan je krajem 14. st., a crkva Gospe od Milosrđa i samostan dovršeni su u drugoj pol. 15. st.. Sklop se sastoji od jednobrodne crkve, zvonika, klaustra, samostanskih krila i orsana. Crkvi je u 18 st. dograđena velika kapela sv. Križa po nacrtu mletačkog arhitekta Giorgia Massaria, za raspelo J. Petrovića iz 1457.g. Samostanska zgrada je u više navrata dograđivana, a današnji oblik dobiva u prvoj pol. 20. stoljeća.

Posjetite

Suradničke poveznice — partner plaća proviziju, vama cijena ostaje ista.

U blizini